Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
A+
Telefon Warszawa19115 BIP MPO
A+ Telefon Warszawa19115 BIP
Powrót do aktualności Powrót
2024-01-08

kripminiwysuwysypi

MPO Warszawa od kilku lat realizuje warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Mini wysypisko”. Zajęcia poświęcone są nauce, ale również zabawie, wokół prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, ich zagospodarowania i zalet recyklingu. W 2023 roku edukatorzy spółki zorganizowali spotkania dla kilkuset grup przedszkolnych, klas szkolnych, a nawet całych rodzin podczas imprez dzielnicowych oraz miejskich.

W 2023 roku pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania kontynuowali działalność edukacyjną, którą rozpoczęli w czerwcu 2021 roku. Wówczas w III Ogrodzie Jordanowskim odbyły się pierwsze warsztaty spod szyldu "Mini wysypisko". Wzięło w nich udział kilkuset trzecioklasistów z całej Warszawy.

- "Mini wysypisko" to przede wszystkim spotkania wokół prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. W 2023 roku MPO zawitało z misją edukacyjną do ponad 70 przedszkoli i szkół podstawowych w całej Warszawie. W efekcie w naszych zajęciach wzięło udział blisko 200 grup i klas, czyli ok. 4,5 tys. dzieci - mówi Jakub Turowicz z zespołu prasowego MPO Warszawa.

Eko aktywni w całym mieście

lalalalalalalatommy

„Mini wysypisko” regularnie uczestniczy w otwartych wydarzeniach dzielnicowych i miejskich. W 2023 roku edukatorzy spółki prowadzili spotkania ekologiczne dla dzieci i całych rodzin przy okazji m.in. Nocy Muzeów, Dnia Dziecka czy Festiwalu Matematyki. Łącznie podczas tych wydarzeń w zajęciach MPO uczestniczyło kilka tysięcy osób.

Warsztaty ekologiczne stale prowadzone są także we współpracy z Centrum Informacyjnym rozbudowy i modernizacji Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych na Targówku. Centrum funkcjonuje jako źródło bieżących informacji na temat realizowanej inwestycji. Równolegle jest również miejscem edukacji ekologicznej i działań warsztatowych. W 2023 roku w zajęciach z cyklu „Mini wysypisko” wzięło tam udział kilkadziesiąt grup dzieci i młodzieży.

Czym jest „Mini wysypisko”?

kaczeopowieści

"Mini wysypisko" to autorski cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie. Dzięki zaimprowizowaniu "małego wysypiska" odpadów uczniowie mają okazję sprawdzić się podczas ich segregowania. To nauka pracy w grupie, trening odpowiedzialności, ale przede wszystkim kształtowanie przekonania, że troska o środowisko jest bezcenna i każdy może pozytywnie zmienić swój kawałek świata. Im wcześniej uczniowie poznają zasady segregacji, tym łatwiej będzie im wypracować konkretne nawyki w przyszłości oraz przekazywać tę wiedzę innym, również dorosłym.

Zapisy na zajęcia w 2024 roku

Scenariusz zajęć „Mini wysypisko” został przygotowany dla dzieci w wieku 6-12 lat. W warsztatach mogą brać udział grupy (maks. 30-osobowe). Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji oraz relacje ze spotkań można znaleźć na profilu FB projektu.

Zobacz również:
Aktualność nr1
2024-02-22
Odbieramy gruz i odpady poremontowe
Zobacz więcej - aktualność nr1Aktualność nr2
2024-02-19
Jak segregować odpady z łazienek? CZĘŚĆ 1
Zobacz więcej - aktualność nr2Aktualność nr3
2024-02-12
"koMPOścik" na nadchodzącą wiosnę
Zobacz więcej - aktualność nr3Zobacz wszystkieGrafika - liście


Kontakt
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA
W M. ST. WARSZAWIE SP. Z O.O.
ul. Obozowa 43
Warszawa 01-161

tel. 22 3910 100
e-mail: E-mail mpo@mpo.com.pl

NIP: 5272391342
REGON: 015314451
BDO: 000013153

IODO: E-mail iodo@mpo.com.pl Grzegorz Szajerka
Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000146122 Kapitał zakładowy Spółki: 292 808 000 PLN
© 2024 MPO