Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
Telefon Warszawa19115
Telefon Warszawa19115 BIP MPO
Powrót do aktualności Powrót
2020-12-30

Akcja Zima1

Choć od dobrych kilku lat zimy nie są już tak srogie jak dawniej, to nadal okres między jesienią a wiosną wymaga dodatkowych przygotowań. Ważne jest bezpieczeństwo naszych pracowników podczas realizacji codziennych zadań. Koncentrujemy się równocześnie na maszynach, narzędziach oraz przystosowaniu poszczególnych obiektów Spółki. Kalendarzową zimę mamy od kilku dni, a Spółka odpowiednio się do niej przygotowała.

Tegorocznym wyzwaniem jest sytuacja pandemiczna. Już w pierwszym kwartale 2020 roku weszliśmy w całkowicie nowe ramy funkcjonowania, które wymusiły wprowadzenie zmian w codziennej pracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Do dzisiaj udaje nam się uniknąć fali zachorowań. Nie jest to dziełem przypadku, a systematycznych starań i zachowanej dyscypliny. Maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji są absolutną podstawą. We wszystkich obiektach Spółki na bieżąco monitorujemy stan zaopatrzenia i nie dopuszczamy do najmniejszych nawet braków. Odpowiednie zapasy środków Spółka zgromadziła również z myślą o okresie zimowym.

Dodatkowo w weekendy skrupulatnie ozonowane są nasze pojazdy, by każdy tydzień pracy rozpoczynać w bezpiecznych warunkach. Wprowadziliśmy również „czyste strefy wejściowe”. Zaraz po przekroczeniu progu każdego obiektu MPO, trzeba m.in. zdezynfekować dłonie i poddać się obligatoryjnemu pomiarowi temperatury. Nie zapominamy również o znaczeniu informacji, które regularnie przekazujemy za pośrednictwem strony internetowej oraz wewnętrznej sieci intranet.

Najważniejsi są ludzie. Wierzymy w to głęboko, dlatego przystosowanie do zimowych warunków rozpoczynamy właśnie od pracowników Spółki. Magazyny naszych obiektów uzupełniono o ciepłą i grubą odzież oraz stosowne obuwie, które jest niezbędne dla wszystkich pracujących w terenie.

Choć nie spodziewamy się warstw śniegu i ulic skutych lodem, to nasze zakłady zostały już zaopatrzone w zapasy soli na taką okoliczność. Spółka posiada dwa pojazdy specjalistyczne, tzw. piaskarko – solarki, z pługami do usuwania śliskości na terenach naszych nieruchomości. Jeden taki pojazd jest na stanie OUZ 2 przy ul. Kampinoskiej oraz drugi w dziale Odbioru Odpadów przy ul. Zabranieckiej 4.

Spółka chce być przygotowana na każdy scenariusz w okresie zimowym. Sprawny sprzęt to filar naszych działań, dlatego przeprowadzamy kontrole płynów chłodniczych w pojazdach. Baki uzupełniano dedykowanym dla tej pory roku olejem napędowym, zbiorniki do spryskiwaczy zostały uzupełnione płynem zimowym, a pojazdy osobowe zostały zaopatrzone w opony zimowe.

Prace renowacyjne, które prowadzimy na przestrzeni całego roku, mają m.in. ulepszyć i dostosować infrastrukturę MPO do warunków zimowych. W najbliższych dniach dojdzie do zakończenia modernizacji i ocieplenia budynku dyspozytorni przy ul. Zabranieckiej.

Część naszych działań podyktowana jest realiami i lwia część energii koncentruje się na zachowaniu bezpieczeństwa i troski o zdrowie pracowników MPO w dobie pandemii. Wciąż jednak pamiętamy o tym, że natura rządzi się swoimi prawami i zima nie zaczeka – silniejsza czy słabsza, ale nadejdzie. Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz.

Zobacz również:
Aktualność nr1
2021-01-14
Odbiór poświątecznych choinek trwa
Zobacz więcej - aktualność nr1Aktualność nr2
2021-01-14
Konkurs na wybór brokera ubezpieczeniowego
Zobacz więcej - aktualność nr2Aktualność nr3
2021-01-07
Noworoczny PSZOK i obsługa Sulejówka
Zobacz więcej - aktualność nr3Zobacz wszystkieGrafika - liście
Kontakt
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA
W M. ST. WARSZAWIE SP. Z O.O.
ul. Obozowa 43
Warszawa 01-161

tel. 22 3910 100
e-mail: E-mail mpo@mpo.com.pl

NIP: 5272391342
REGON: 015314451
BDO: 000013153

IODO: E-mail iodo@mpo.com.pl
Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000146122 Kapitał zakładowy Spółki: 292 808 000 PLN
© 2021 MPO