Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
Telefon Warszawa19115
Telefon Warszawa19115 BIP MPO
Powrót do aktualności Powrót
2020-11-09

 

Pandemia to szczególnie trudny okres także dla branż świadczących usługi na rzecz mieszkańców. W ostatnich miesiącach również Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie pracuje w ekstremalnych warunkach. Zapewnienie ciągłości odbioru odpadów w niecodziennych okolicznościach wymaga maksymalnej ochrony naszych pracowników.

Od początku pandemii Spółka realizuje zalecenia właściwych służb sanitarnych oraz wdraża kolejne działania w ramach wewnętrznych procedur postępowania, które mają na celu przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. W związku z tym wszystkie ekipy odbierające odpady są wyposażone w środki sanitarne: maseczki, przyłbice, płyny do dezynfekcji, fartuchy ochronne. Na bieżąco wykonywane jest również odkażanie kabin pojazdów.
- Nasi pracownicy odpowiedzialnie podchodzą do reżimu sanitarnego. Mam nadzieję, że takie zachowania będą kontynuowane. Przypominamy o tym na codziennych odprawach. Teraz pracujemy bez zakłóceń, a odbiory przebiegają zgodnie z harmonogramem - mówi Arkadiusz Pokropski, dyrektor Zarządzający Pionem Odbioru w MPO.

W celu zminimalizowania ryzyka zakażeń w Spółce wprowadzono wiele zmian w zakresie organizacji pracy. Znaczna część pracowników biurowych przeszła na prace zdalną lub wykonuje swoje obowiązki służbowe w systemie rotacyjnym. Spotkania wewnętrzne odbywają się w formie telekonferencji, obieg dokumentów zaś elektronicznie.

We wszystkich lokalizacjach Spółki funkcjonują tzw. „czyste strefy” - z obowiązkiem dezynfekcji rąk oraz pomiarem temperatury. Reżim sanitarny i wymogi służb, dotyczące m.in. zachowania dystansu, podyktowały konieczność remontu dodatkowych pomieszczeń socjalnych i ich doposażenia w niezbędny sprzęt. Nowe rozwiązania pozwoliły ograniczyć kontakty w szatniach, toaletach czy stołówce, podczas zmiany ekip. Dla bezpieczeństwa pracowników zwiększono także  częstotliwość odkażania części wspólnych oraz prania odzieży ochronnej.   
-W bazach MPO przy ul. Kopijników i Tatarskiej przeprowadzono szereg prac remontowych i modernizacyjnych. Efektem działań jest podwyższenie poziomu warunków socjalnych i higienicznych pracowników oraz zapewnienie im bezpiecznych i przyjaznych warunków pracy, szczególnie w kontekście trwającej pandemii i konieczności zachowania bezpieczeństwa sanitarnego – mówi Edyta Samoraj-Płomińska, dyrektor Działu Administracji, Zakupów i Zarządzania Nieruchomościami w MPO.

Do monitorowania bieżącej sytuacji w Spółce w czasie pandemii powołany został Zespół Kryzysowy. Jego podstawowym zadaniem jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. W ramach stałej  aktywności Zespołu prowadzona jest regularna komunikacja wewnętrzna. Pracownicy Spółki są na bieżąco informowani o aktualnej sytuacji epidemicznej i o zasadach przestrzegania reżimu sanitarnego.

Pomieszczenia socjalne

Zobacz również:
Aktualność nr1
2020-11-25
Umowa podpisana - MPO ze środkami na rozbudowę ZUSOK
Zobacz więcej - aktualność nr1Aktualność nr2
2020-11-19
Jakość pracy i troska o ekologię, czyli nowe ładowarki ...
Zobacz więcej - aktualność nr2Aktualność nr3
2020-11-12
Nowa maszyna do przesiewania odpadów zielonych
Zobacz więcej - aktualność nr3Zobacz wszystkieGrafika - liście
Kontakt
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA
W M. ST. WARSZAWIE SP. Z O.O.
ul. Obozowa 43
Warszawa 01-161

tel. 22 3910 100
e-mail: E-mail mpo@mpo.com.pl

NIP: 5272391342
REGON: 015314451
BDO: 000013153

IODO: E-mail iodo@mpo.com.pl
Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000146122 Kapitał zakładowy Spółki: 292 808 000 PLN
© 2020 MPO