Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
Telefon Warszawa19115
Telefon Warszawa19115 BIP MPO
Powrót do aktualności Powrót
2022-06-27

IMG 0951

„Mini wysypisko” to autorski projekt edukacyjny MPO Warszawa, który powstał z myślą o zabawie i edukacji najmłodszych. Warsztaty zostały zainicjowane w zeszłym roku. Od tamtego czasu uczestniczyło w nich już kilka tysięcy dzieci oraz dorosłych. Zapisy na spotkania trwają.

Pierwsze warsztaty z cyklu „Mini wysypisko” odbyły się 23 czerwca 2021 roku w VIII Ogrodzie Jordanowskim na Targówku. W debiutanckich zajęciach ekologicznych MPO udział wzięli trzecioklasiści z kilkunastu warszawskich szkół podstawowych.

Od tamtej pory zajęcia odbywają się regularnie w przedszkolach, szkołach, podczas wydarzeń dzielnicowych, miejskich oraz w ramach inicjatyw społecznych. Od wiosny tego roku stałym punktem spotkań edukacyjnych jest również Centrum Informacyjne rozbudowy i modernizacji Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (ZUSOK) na Targówku.

IMG 0686

"Mini wysypisko" to inicjatywa, która powstała z myślą o zabawie i edukacji najmłodszych. Dzięki zaimprowizowaniu małego „stosu” odpadów uczniowie mają okazję sprawdzić swoją intuicję i wiedzę podczas ich segregowania. Poznają przede wszystkim zasady pięciofrakcyjnego podziału odpadów komunalnych. Warsztaty to nauka pracy w grupie, test odpowiedzialności, ale przede wszystkim kształtowanie przekonania, że troska o środowisko jest bezcenna i każdy może zmienić swój wycinek świata. Ten edukacyjny projekt pozwala również omówić niejednoznaczne i sprawiające największe trudności odpady.

Dodatkowo podczas zajęć dzieci i młodzież poznają zalety recyklingu i możliwości odzyskiwania surowców z odpadów. Edukatorzy z MPO Warszawa skupiają się także na ekologii i ochronie środowiska oraz korzyściach, wynikających z pracy nowoczesnych instalacji termicznego przetwarzania odpadów, takich jak warszawski ZUSOK.

IMG 0748

Ostatnią i najbardziej intrygującą atrakcją spotkania w ramach „Mini wysypiska” jest możliwość dokładnego obejrzenia, a przede wszystkim posiedzenia, w szoferce jednego z najnowszych pojazdów bezpylnych MPO. W spotkaniach edukacyjnych biorą udział kierowcy MPO, którzy opowiadają o szczegółach swojej wymagającej, ale i satysfakcjonującej, pracy.

W warsztatach mogą uczestniczyć  25-osobowe (lub mniejsze) grupy dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia są bezpłatne.

Zajęcia edukacyjne  MPO Warszawa cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a terminy rezerwowane są przez szkoły i przedszkola z dużym wyprzedzeniem. Obecnie prowadzona jest rejestracja na rok szkolny 2022/2023. Zgłoszenia należy kierować mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zobacz również:
Aktualność nr1
2022-08-10
15 sierpnia - dzień wolny od pracy
Zobacz więcej - aktualność nr1Aktualność nr2
2022-08-05
Jakość zarządzania odpadami – ZUSOK dla Warszawy
Zobacz więcej - aktualność nr2Aktualność nr3
2022-07-20
Pół roku obsługi Marek
Zobacz więcej - aktualność nr3Zobacz wszystkieGrafika - liście
Kontakt
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA
W M. ST. WARSZAWIE SP. Z O.O.
ul. Obozowa 43
Warszawa 01-161

tel. 22 3910 100
e-mail: E-mail mpo@mpo.com.pl

NIP: 5272391342
REGON: 015314451
BDO: 000013153

IODO: E-mail iodo@mpo.com.pl
Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000146122 Kapitał zakładowy Spółki: 292 808 000 PLN
© 2022 MPO