Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
Telefon Warszawa19115
Telefon Warszawa19115 BIP MPO
Powrót do aktualności Powrót
2022-05-10

IMG 6562

10 maja to święto pracowników zatrudnionych w sektorze gospodarki komunalnej. Poza pracownikami miejskich wodociągów i oczyszczalni ścieków, energetyki i ciepłownictwa, zieleni miejskiej czy transportu publicznego, należą do nich także osoby zatrudnione w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania w Warszawie. Charakterystyczne, pomarańczowe i białe śmieciarki oraz ich załogi, które każdego dnia spotykamy na stołecznych ulicach, odgrywają istotną rolę w codziennym, harmonijnym funkcjonowaniu Warszawy.

Praca w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania wymaga odpowiednich predyspozycji oraz wiedzy i cennego doświadczenia. Niemniej ważna jest również krzepa fizyczna i dobra kondycja. W trakcie jednej zmiany pracownicy MPO Warszawa opróżniają ponad 200 pojemników, a często jeszcze więcej. Pierwsza zmiana rozpoczyna się o brzasku. Pracownicy Spółki, zazwyczaj w trzyosobowych załogach, wyruszają na stołeczne  ulice najczęściej już o godz. 5:30. Zanim jednak śmieciarka opuści bazę, najpierw trzeba dokonać niezbędnych formalności. Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, pobranie trasówki za pomocą smartfona, zweryfikowanie sprawności wszystkich systemów zamontowanych w pojeździe oraz zabranie właściwych pojemników przypisanych do odpowiedniej frakcji odpadów - to cały szereg niezbędnych czynności, które należy wykonać przed rozpoczęciem pracy.

IMG 6490

Pracownicy MPO Warszawa, dzięki sumiennej i obowiązkowej służbie na rzecz warszawiaków, każdego dnia robią krok w kierunku budowy wizerunku osób zatrudnionych w sektorze gospodarki komunalnej. Chętnych do pracy w Spółce nie brakuje. Rozwój technologii sprawił, że współczesne warunki i narzędzia pracy nie przypominają tych sprzed lat. Dzięki stałym inwestycjom załogi MPO mają do swojej dyspozycji nowoczesne, niskoemisyjne i bezpieczne dla środowiska pojazdy. Obecnie Spółka posiada ponad 140 pojazdów bezpylnych wyposażonych w specjalne konstrukcje układów napędowych, dostosowane do wymagających warunków pracy w przestrzeni miejskiej.

IMG 6579

Śmieciarki wyposażono również w nowoczesne wrzutniki, które umożliwiają opróżnianie pojemników na odpady w sposób półautomatyczny. Bezpylna zabudowa gwarantuje bezpieczeństwo tego procesu. Każdego roku stołeczne MPO rozszerza zasoby floty pojazdów, dbając przy tym o sprawdzanie najnowocześniejszych rozwiązań. W ostatnich miesiącach załogi Spółki testowały prototypowe modele śmieciarek elektrycznych. Jeszcze w tym roku pierwsze tego typu pojazdy zasilą tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

Zobacz również:
Aktualność nr1
2022-05-26
Oświadczenie emitenta o zgodzie na zmianę warunków emis...
Zobacz więcej - aktualność nr1Aktualność nr2
2022-05-23
Warszawski Dzień Zwierząt z eko warsztatami!
Zobacz więcej - aktualność nr2Aktualność nr3
2022-05-19
Warszawski Dzień Zwierząt
Zobacz więcej - aktualność nr3Zobacz wszystkieGrafika - liście
Kontakt
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA
W M. ST. WARSZAWIE SP. Z O.O.
ul. Obozowa 43
Warszawa 01-161

tel. 22 3910 100
e-mail: E-mail mpo@mpo.com.pl

NIP: 5272391342
REGON: 015314451
BDO: 000013153

IODO: E-mail iodo@mpo.com.pl
Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000146122 Kapitał zakładowy Spółki: 292 808 000 PLN
© 2022 MPO